UG Dzikowiec
Baner głowny strony UG Dzikowiec Strona ministerstwa
Normalna wielkość czcionki
Średnia czcionka
Duża czcionka
Kontrast 1
Odpowiedź na zapytanie do SIWZ –„Dostawa paliw płynnych do pojazdów będących w dyspozycji Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Dzikowcu.
Drukuj 


Odpowiedź na zapytanie do SIWZ –Dostawa paliw płynnych do pojazdów będących w dyspozycji Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Dzikowcu – Sygnatura akt: ZOEAS.321.1.2011


 

Dzikowiec, 29 marca 2011 r

 

ZOEAS.321.1.201

 

Wykonawcy biorący udział w postępowaniu
o udzielenie
zamówienia publicznego pod nazwą –Dostawa paliw płynnych do pojazdów będących w dyspozycji Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Dzikowcu –

 

 

Dotyczy: wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

 

Zamawiający informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą Dostawa paliw płynnych do pojazdów będących w dyspozycji Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Dzikowcu – jeden z wykonawców w piśmie z dnia 25.03.2011 nadesłanym faksem dnia 25.03.2011 r. zadał następujące pytania:

 

1.    W odniesieniu do zapisów SIWZ, informujemy, że Wykonawca daje możliwość tankowanie paliwa na swoich stacjach, umożliwiających dokonywanie transakcji przy użyciu kart paliwowych. Czy Zamawiający może zaakceptować taką sytuację, że w przypadku ewentualnej modernizacji danej stacji (lub czasowego wyłączenia ze sprzedaży, np. z powodu dostawy paliwa lub prowadzonej konserwacji zbiorników, itp.) Zamawiający będzie dokonywać transakcji na innej stacji paliw Wykonawcy położonej najbliżej siedziby stacji modernizowanej (w okresie realizacji umowy może zaistnieć ewentualność jej modernizacji. Wykonawca zobligowany jest do stałego podnoszenia zarówno standardu jak i bezpieczeństwa stacji, dostosowując je do wymagań Unii Europejskiej) – odniesienie do par 7 wzoru umowy?

Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza takiej możliwości.

2.    W SIWZ Zamawiający podaje szacunkową ilość paliwa 9 000 litrów, zaś w projekcie umowy jest mowa o 12 000 l, czy Zamawiający może dokonać doprecyzowania ujednolicenia wartości?

Odpowiedź: Zamawiający doprecyzował ilość paliwa na stronie internetowej:

www.dzikowiec.itl.pl/bip/

 

3.    W odniesieniu do zapisów wzoru umowy par 2 ust. 5 przy akceptacji Zamawiającego kart paliwowych należałoby zmodyfikować zapisy, przy uwzględnieniu, że transakcje dokonuje się na podstawie wydanej karty paliwowej, przy czym raporty dokonanych transakcji stanowią formę załącznika do wystawionych faktur, natomiast dowodem dokonanej transakcji jest wydruk z Terminala, lub pokwitowanie (dowód zastępczy), który nie wymaga wpisywania danych osoby pobierającej oraz  potwierdzania jej  podpisem, nie uwzględniana jest także marka pojazdu (może być uwzględniona, ale na załączniku do faktury, przy wprowadzeniu dodatkowych danych na życzenie Klienta), czy Zamawiający akceptuje możliwość wprowadzenia modyfikacji już na etapie umowy?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza taką możliwość.

4.    W odniesieniu do powyższego należałoby zmodyfikować zapis par 6 ust. 2, że do faktury dołącza się załącznik, stanowiący integralną część faktury (stanowi on obraz dokonanych transakcji z ich szczegółowym opisem) – czy wyrażacie Państwo zgodę?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza taką możliwość.

5.    Czy Zamawiający może doprecyzować w par. 6 ust. 1 zapis przez dodanie słowa „rozliczeniowe” po słowie „okresy”, dalej bez zmian, oraz zapisu, że za datę sprzedaży uważa się ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza taką możliwość.

6.    Par 6 ust. 3 należności dokonywane są na numer rachunku wskazany każdorazowo na fakturze VAT – czy taki zapis Zamawiający akceptuje?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza taką możliwość.

7.    Par 6 ust. 5, czy Zamawiający może dokonać modyfikacji zapisu, przy uwzględnieniu, że za datę sprzedaży uznaje się datę uznania rachunku bankowego Wykonawcy? Umożliwi to Zamawiającemu terminowe regulowanie należności przed upływem terminu płatności i zapobiegnie naliczaniu odsetek za zwłokę.

Odpowiedź: Zamawiający nie dopuszcza takiej możliwości.

8.    W odniesieniu do par 8 projektu umowy zapisy umowne wprowadzają obowiązek zapłaty kar umownych przez Wykonawcę. Według opinii Wykonawcy, w przypadku kiedy Umowa kreuje faktycznie jednostronne zobowiązanie dla Wykonawcy do realizacji Umowy, wprowadzanie dodatkowego obowiązku dla Wykonawcy – zapłaty kar umownych, zwiększają niesymetryczność Umowy w zakresie praw i obowiązków Stron. Proponujemy zatem modyfikację zapisów nakładających kary umowne na Wykonawcę:

-W przypadku odstąpienia Wykonawcy od umowy z przyczyn leżących po jego  stronie, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% wartości wynagrodzenia umownego brutto.

- W przypadku odstąpienia Zamawiającego od umowy z przyczyn leżących po jego  stronie, Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną w wysokości 10% wartości wynagrodzenia umownego brutto.

Odpowiedź: Zamawiający dokonał zmiany SIWZ w tym zakresie. Odpowiedź umieszczono na stronie internetowej w dniu 24 marca 2011 r.

 

                                                                                                                                                             Zamawiający





  Ilość odwiedzin: 67822